Obchod Wolfgang store jsem objevila úplnou náhodou v prosinci, když jsem šla v Praze Benediktskou ulicí. Klient mi zrovna napsal, že má zpoždění na schůzku a já tak měla 15 minut k dobru. Procházela jsem okolo a zaujala mě výloha obchodu – jednoduché šaty a mé oblíbené barvy v pozadí uvnitř storu – černá, šedá a bílá. Zastavila jsem a když mám pár minut čas, že jen tak nezávazně nakouknu dovnitř. Co mě čekalo, pro mě bylo prostě WOW!!! Dlouhá trička, šaty a různé hábity, jak tomu obecně říkám, které skryjí vše, co chcete schovat a zároveň s troškou citu a umu zvýrazní vaše přednosti – zkrátka outfity přesně padnoucí nám všem . Vše v čistých, jednoduchých liniích a z perfektního materiálu.

IMG_8226

Kromě elegantní dámské módy, mají i boty, mikiny, tepláky, trička, pánskou módu a další doplňky – pásky, kabelky, pracovní tašky, čepice, body, peněženky atd.

 

IMG_8227

Wolfgang je česká fashion značka, kterou založily před 4 lety v Brně dvě šikovné návrhářky Zuzana Milandu a Viktorie Kaštánková. Obě mají rády jednoduché a čisté linie, což je přesně můj šálek kávy. Kromě toho je jejich oblečení pohodlné a ležérní, takže se v něm celý den cítíte dobře. Vyberete si tady outfit jak na obchodní jednání, tak na víkendovou kávu s kamarádkou.

Holky si věci navrhují samy a tak, aby byly kombinovatelné i napříč kolekcemi, protože počítají s tím, že je lidé budou nosit dlouho a že jim vydrží. Wolfgang je dle vlastních slov “sofistikovaná unisex móda. Každý kousek podtrhuje tvoji identitu. Vyjadřuje způsob myšlení, svobodu, pocit ze sebe sama a sílu smečky”.

Najdete u nich skvěle padnoucí oblečení, které u nás zatím nemá příliš konkurence. Po 4 letech v Brně nastal dle zakladatelek čas posunout se zase o kus dále, a tak koncem loňského roku otevřeli obchod v Praze v Benediktské ulici. Některé z jejich kousků nově najdete taky v Signature store&café ve Vnitroblocku v Praze v Holešovicích.

IMG_8230

Mezi jejich zákazníky patří všechny věkové kategorie, takže si vyberou opravdu všichni.

Já sama jsem po “lehkém nahlédnutí” dovnitř odcházela s 3 kusy. Můj bankovní účet se lehce otřásl, ale v případě Wolfgangu se investice rozhodně vyplatí – kupujete si kvalitu, která vám vydrží spoustu let, drží tvar a navíc je nadčasová. I vzhledem k tomu se mi jejich ceny zdají přátelské – průměrná cena šatů okolo 2.000 Kč je správná investice.

Minimalistické linie, oversize střihy, to je Wolfgang store a od té doby rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější značky.

Inava 😉