Chcete se vyhnout předvánočnímu stresu a shonu? Období, kdy lidi kolem vás blázní, silnice jsou ucpané, ulice jsou přeplněné, davy lidí v nákupních centrech nehledí doprava, doleva a vám z toho všeho kolem stoupá krevní tlak? Odjeďte na dovolenou. Záleží na vás, jestli zvolíte sníh a hory nebo teplo a moře, všude vám bude dobře, věřte mi. Je to ideální čas odjet pryč hned z několika důvodů – všude je málo lidí, většina lidí běsní doma a nakupuje dárky, takže budete mít sjezdovky nebo pláže jen pro sebe, vyhnete se předvánočnímu stresu a užijete si každý den. Fantasticky si odpočinete, nadopujete sluncem, které v tomto období chybí a hlavně dovolenou pořídíte o třetinu levněji než standardně.

IMG_3720IMG_9020

Přesně tak jsme s Peťou uvažovaly a začátkem prosince si koupily last minute na Kapverdy. Že to byla naprosto skvělá dovolená, asi v našem případě nikoho nepřekvapí, já vám přesto popíšu pár důvodů proč a dám tipy, které můžete ocenit třeba příští rok.

Začneme tím, co u dovolené zajímá lidi nejvíc – cena. Tak náš zmínený last minute na Kapverdy, ostrov Boa Vista do úúúžasného hotelu Iberostar stál na osobu 20.000 Kč. Víte za kolik jej koupíte nyní? Stejné služby, stejný pokoj, stejný počet dní začíná na 28.000 Kč! Začíná…bojím se uvažovat, co si představit pod pojmem začíná a kde to může skončit… no nic, jdeme dál, cena je jasná – leťte před vánoci a ušetříte někdy i polovinu.

Počasí a teplota moře? Paráda! Nejsem (stejně tak Petra) milovníkem horka a vysokých teplot, takže pro nás 24 stupňů bylo dokonalých, slunce svítilo každý den a kromě jednoho dne, kdy bylo lehce zataženo a méně teplo, jsme každý den strávily na pláži. Dokonce jsme se koupaly v oceánu, což jsem nečekala, myslela  jsem, že na to bude zima – spletla jsem se – a vrátily se opálené jako černošky.

Obrovská spokojenost i s hotelem, službami, lidmi a obecně přístupem všech lidí na ostrově. Neustále se na vás usmívají, zajímají se, promlouvají k vám česky a používají každý den několikrát slogan, který jsme si zamilovaly – No stress. 🙂 Všichni jsou pozitivně naladění, to, co na lidech miluju, tam měl každý a snaží se, abyste si pobyt u nich maximálně užili.

IMG_9001

Hotelový bazén s fantastickým výhledem na oceán!

Hotel Iberostar za sebe doporučuju, myslím, že je to nejlepší hotel na ostrově. Jídlo perfektní a každý den jiné, široký výběr jídel k snídani, obědu i večeři a musím smeknout před jejich kávou. Pro milovníky espressa – dopřávala jsem si i 4 denně, měli vynikající kávu. Wifi fungovala i na pokoji, což nebývá zvykem, a byla v ceně, nemuseli jste platit za připojení navíc. Samozřejmě na dovolené wifi by neměla být vůbec potřeba, že, ale my jsme chtěly trochu i pracovat, takže my jsme ji chtěly! Tak. 🙂

3x týdně byla živá muzika, 4x týdně animační večerní program a diskotéka a kromě toho měli různé animační programy i během celého dne – aqua gym, jóga, pingpong, bingo, fitness a spousta dalších různých možností, my jsme se jim zdárně vyhly a vyzkoušely místní spa a masáže. Asi není třeba říkat, že masáž celého těla se závěrečnou reflexní terapií neměla jedinou chybu božeeeeee!

Pro nás bylo při výběru této dovolené zásadní si odpočinout, nabrat sílu a energii a “skoro” nic nedělat. Jen si číst, relaxovat, koupat, procházet se a spát. Máme za sebou náročný rok, kdy na odpočinek moc nebyl čas, proto pro nás Kapverdy a totálně prázdné pláže byly ideální volbou. Není tam totiž moc co dělat. Ostrov je maličký a je sice rájem pro surfaře a milovníky kitingu, ale pokud to není váš šálek kávy a jste rádi aktivní, jeďte na hory nebo leťte jinam.

Já odstartovala skoro každý den ranním během podél moře, resp. oceánu, pak se výtečně po odvedeném výkonu najedla a prožila krásný den zalitý sluncem, no co víc si přát. 😉 Byla to pro mě krásná dovolená, až se mi z toho chce brečet štěstím, když to popisuju, fantazie po všech směrech.

Kdo rád tráví vánoční svátky doma, vrátí se před Štědrým dnem, komu nevadí strávit Vánoce mimo domov, může si to prodloužit, každopádně pokud se v zimním období chcete nadopovat sluncem a neutratit moc peněz, jsou Kapverdy ideální volba. Tak příští rok víte, co máte dělat. 😉

Inava