Ivanka vám v posledním článku popsala krásy (hlavně gastro krásy) Holešovic a jaké to je ideální místo pro žití. Což tedy musím potvrdit, protože tam trávím také spoustu času. Nicméně mě její článek inspiroval k tomu, abych se zamyslela nad krásami lokality, ve kterém bydlím já.

Většinu svého pražského života jsem pobývala převážně na Vinohradech  a v jejich okolí – a to hlavně, co se práce týče. Když jsem se rozhodovala, že opustím pronájem ve Vršovicích a koupím si byt, řekla jsem si, že už budu přemýšlet dopředu a pořídím si jej v trochu klidnější lokalitě. Že už mě ti pořvávající opilci od protější večerky a různá jiná individua moc nebaví, a že bych i ráda zaparkovala jiným stylem, než pravidelným objížděním bloku asi tak 10x až 50x!!

Novostavby v Zeleném údolí u Kunratického lesa

Novostavby v Zeleném údolí u Kunratického lesa

No pojďme si říct, že i když jsem holka šikovná, tak hodně zbytečných miliónů na účtě zatím nemám, abych si pořídila rozkošný byteček v srdci Vinohrad, které mám tak ráda. Náhoda ( i když na ně nevěřím) mi do cesty postavila byt v lokalitě novostaveb v Zeleném údolí blízko Kunratic. Když jsem dorazila na prohlídku, byla jsem nadšená – vše hezky upravené, klidné, les hned za domem – prostě idylka. Přece jen už bych měla myslet i na založení rodiny a toto bude dokonalé místo!  A tak jsem do toho šla.

Kunratický les - ideální místo pro běh a procházky

Kunratický les – ideální místo pro běh a procházky

No, takže už to bude sedmý rok, co bydlím v této lokalitě a rodinu, pro kterou je tak super ten vnitroblok s pískovištěm a ten klid a pohoda, ještě jak tušíte nemám. Stejně tak mám za rohem krásný Kunratický les, který je dokonalým místem pro běhání. Tak za těch 7 let  jsem vyběhla asi taaak dvakrát? No nevadí.  Klidnou mě může vždy nechat, že bydlím hned vedle Ikemu (pro ty co neví – Institut klinické a experimentální medicíny) a ještě o kousek dál je Krčská nemocnice. Takže pokud se náhodou rozhodnu vyběhnout potřetí a něco by se mi stalo – mám to fakt kousek!

Perla Orientu - "gastro zážitek" - ale když je lednička prázdná - hodí se!

Perla Orientu – „gastro zážitek“ – ale když je lednička prázdná – hodí se!

No a co se týče gastro zážitků – tak máme tady dvě vietnamské prodejny – a jako v jedné maj dokonce i sójové mléko!  Takže super! Hned naproti je vyloženě designová restaurace Perla Orientu – čína – jako dobrý, ale stejně nemáte jistotu zda jíte tofu či psa. Noo a to je asi tak vše 🙂

Vyhlášená restaurace Na tý louce zelený - ideální místo pro rodiny.

Vyhlášená restaurace Na tý louce zelený – ideální místo pro rodiny.

Ale tak ať si z mé lokality nedělám jen srandu, musím říct, že se tu opravdu bydlí hezky. Je fajn mít pocit, že jste i nejste v Praze a když se dokopu a vyrazím na procházku do Kunraťáku, je to fakt super. Jakmile se venku udělá hezky, stane se z mé lokality takový Václavák pro rodiny, protože všichni vyrazí do oblíbené restaurace Na tý louce zelený či k Václavovi – kvality těchto dvou vyhlášených míst však jako vegetarián a člověk s mírnou alergií na řev dětí úplně neocením.

Takže až budu velká holka a budu mít ty zbytečné miliony na účtě posunu se buď do přilehlé nákladnější lokality Kunratic ( o Kunratické stodole jsem již minule psala zde) a nebo to bude ten rozkošný byt na Vinohradech a nebo že bych se přece jen zamyslela nad těmi Holešovicemi? A jaké lokality v Praze jsou ty vaše, kde rádi pracujete, bydlíte o jaké lokalitě sníte? Zkrátka kde to máte rádi vy?

 

Petja