Jezdíte rádi na festivaly? Jestli si máte vybrat jen jeden v republice, pak to musí být rozhodně Colours of Ostrava! Proč? Vysvětlí vám jedna z nejpovolanějších! 🙂

Zdroj: FB Colours of Ostrava

Zdroj: FB Colours of Ostrava

Na COO jezdím už pár let a každým rokem je to lepší a lepší – větší výběr jídel, menší fronty, větší zážitky z vystoupení kapel, čím dál víc objevených kapel, z nichž se pak často stanou velké hvězdy, širší doprovodný program, větší zábava a tak dále, můžu pokračovat donekonečna. Jestli se příští rok chystáte, budou se vám hodit moje tipy, tak jdeme na to.

Jak se tam dostat? Doporučuju zvolit vlak, zejména pokud jedete z Prahy. Jste v Ostravě za 3,5 hodiny, můžete se projít, nestojíte v zácpách a taky – můžete se napít a nemyslím tím vodu. 🙂 Nemusíte samozřejmě….ale můžete!

Poprvé jsem to jela autem a stála na D1 dohromady 2,5 hodiny čistého času, do toho v autě horko, nuda, znáte to. Vlak proti tomu je naprostá pohoda a poslední roky už nejezdím jinak. Pokud vás pojede víc, rovnou si můžete zakoupit vlastní kupé, to jsme s kamarádkami udělaly letos a ocenily především při cestě zpět, kterou jsme celou prospaly.

Jen časově je dobré si jízdenky koupit aspoň 2 měsíce dopředu, každým dnem jich pak ubývá a ubývá.

S tím souvisí i rezervace ubytování – my jsme bookly apartmán už v lednu a to už skoro nebylo moc možností a volných míst a především – za šílené peníze. Takže jestli nejste ochotní spát ve stanu, doporučuju řešit ubytování ideálně půl roku dopředu, resp. čím dříve, tím lépe.
Jestli tam máte rodinu, kamarády, známé a můžete přespat u nich – tomu říkám značka ideál! 😉

Vojta Dyk a B-side band Zdroj: FB Colours of Ostrava

Vojta Dyk a B-side band
Zdroj: FB Colours of Ostrava

Na fesťáku kromě kapel stojí za to i bohatý doprovodný program – spousta workshopů, přednášek, vystoupení nebo rozhovorů v divadle Gong a různé kreativní zóny.

Kreativní zóna TONAK na COO

Kreativní zóna TONAK na COO

My se na kreativní zóně už podílíme taky a to nejenom tím, že tam jako zástupkyně krásných žen každý rok jezdíme :))), ale také tím, že poslední 3 roky jsme tuto naši dovolenou (protože pro nás dny na COO jsou malou dovolenou) rozšířily o lehce pracovní část – dva roky jsme s Tonakem měli prodejní stan v designerské zóně a letošní ročník jsme se rozhodli pro samostatnou prezentaci a to hned ve velkém! Na ploše 10×10 metrů jsme kromě prodejní a chill části měli nově i kreativní zónu, kde jste si za zvýhodněnou cenu mohli zakoupit klobouk a na místě si jej sami dle chuti vyšperkovat – pomalovat, popsat, postříkat, či jakkoliv jinak různě doupravit. Sklidili jsme s tím velký úspěch a určitě něco podobného připravíme i pro příští rok.

COOMIX

Další skvělá věc, kterou na COO miluju, je gastronomie – naprosto fantastické jídelní záležitosti úplně pro všechny – vyberou si bezlepkáři, vegetariáni i vegani a najdete tam jak poctivé české maso a bramborák, tak spoustu zdravých fresh variant, prostě všechnoooo a výborné!!!

Zdroj: FB Colours of Ostrava

Zdroj: FB Colours of Ostrava

No a lokace v Dolních Vítkovicích obecně? Wow! Prostory bývalých dolů a vysokých pecí Vítkovických železáren jsou fascinující a neskutečně fotogenické. 🙂 navíc je během festivalu možnost vyjet výtahem na prohlídku, kde z výšky máte celý areál a Ostravu jako na dlani. Pro mě to byl stresující zážitek, protože mám strach z výšek a tohle bylo náročné, ale stojí to za to a přestože jsem odtamtud k závěru utíkala a málem se počůrala strachy, doporučuju návštěvu! 🙂

Areál je navíc tak obrovský, že i když se tam projde 50.000 lidí, vy to skoro nepocítíte. Stánků, toalet, jídelních míst je tolik, že pocit tlačenice skoro nenastane – a to já nemám ráda hodně lidí na jednom místě, takže mi můžete věřit.

Naše partička na COO

Naše partička na COO

Pro nás je to prostě best festival ever! Výborné kapely, výborné jídlo, výborná lokace, super lidi, závěry na Stodolní do ranních hodin a návštěvy místních známých neznámých podniků jsou taky kultovní a přestože se po návratu z COO cítím vyšťavená jak citron a mám spánkový deficit tak 4 dnů, stojí to za to!!!

Inava 😉