Vůbec první sushi, které jsem ochutnala, bylo dnes už v dávno zavřené restauraci Láry Fáry v Dlouhé ulici v Praze, kterou dnes pamatují snad už jen památníci. V průběhu dalších let jsme se s Petrou staly celkem odbornice na kvalitní sushi, proto další téma na článek z gastro oblasti pro mě bylo jasné. Pokud jste také milovníci sushi, potěší vás tipy, kam si zajít pochutnat.

Sushi Made in Japan, Rytířská ulice – pravá japonská restaurace, která byla dokonce v roce 2014 dle webu expats.cz hodnocena jako nejlepší sushi v Praze. Dle mého názoru oprávněně – výborné, chutné sushi, široká nabídka i vegetariánských variant v případě, že nejíte maso ani ryby, nechybí rozvoz domů a pravidelné akce jako je např. šťastná středa, kdy od 17 hod můžete sníst co chcete za 990 Kč na osobu, což se na tomto místě opravdu vyplatí. Pro mě rozhodně pražská sushi jednička – vynikající sushi za adekvátní cenu spolu s příjemnou obsluhou, která ráda poradí.

rytirska

Tým Made in Japan v Rytířské.

Sushiupgrade, Opletalova – toto bývá moje varianta, když si objednávám sushi domů. Kvalitou se dá skoro srovnat s Made in Japan, cenově je ale zhruba o 20% levnější. Jediné, co tady pokulhává, je interiér. V suterénu automotoklubu, kde je pár stolů a pokaždé ticho, že slyšíte debaty okolo sedících hostů, extra příjemnou atmosféru nečekejte, na druhou stranu pokud se chcete dobře najíst a za rozumnou cenu, je toto správná volba. Na skleničku a příjemné posezení u vína pak můžete jít jinam, třeba za roh do Hoffa baru.

upgrade

Interiér Sushi Upgrade.

Kobe – možná nejznámnější síť sushi restaurací v Praze, kterou moc neupřednostňuju a když si můžu vybrat, jdu raději jinam. Sushi mají dobré, avšak připlatíte si za něj. Ve srovnání například se Sushiupgrade jsou o třetinu dražší, ale kvalitativně a chuťově u mě vítězí upgrade. Pro mě nemastné, neslané, nezklamou, nenadchnou a tomu odpovídá i obsluha. Hezký je tady interiér, konkrétně v Kobe na Václavském náměstí, nicméně co se týče volby, kam zajít na sushi, jsou u mě až na posledním místě.

planet

Planet sushi na Smíchově.

Planet sushi – menší sushi na Smíchově patří mezi mé oblíbené, a to z důvodu vynikajícího sushi za odpovídající cenu, chutí i cenou hodnotím stejně dobře jako Made in Japan v Rytířské. Obsluha velice milá, vyjdou vám vstříc a nabídnou i variantu, kterou nemají v běžné nabídce. Zbožňuju avokádo a jedno z mých oblíbených kousků sushi je proto Nigiri avocado, které tady ve stálém menu nenabízí, nicméně slečna se vás zeptá, na co máte chuť a v kuchyni vám připraví téměř cokoliv si vymyslíte. Nejvíc mě tady baví sezení, kdy sundáte boty, sedíte u stolu na polštářích na zemi jako v Japonsku, obsluha zatáhne paravan a máte tak příjemné soukromí.

Sakura sushi Mělník – velmi milé překvapení jsme s Petrou zažily na našem posledním “brainstorming” pracovním víkendu v Mělníku. Vzhledem k jejímu vegetariánství je na menších městech celkem výzva najít restauraci, kde si pochutná, proto když jsme viděly, že je na místě sushi restaurace, volba byla jasná. Velká očekávání jsme neměly, o to víc jsme byly obě překvapené, a to jak skvělou obsluhou, tak naprosto fantastickým a chutným sushi. Velký výběr jak sushi, tak salátů a nudlí, dokonce jsme díky nim objevily i sushi novinky do té doby pro nás neznámé. Tady jsem si zatím pochutnala nejvíce, čerstvé výtečné sushi, které se vám rozplývá na jazyku a vy jste smutní, když je váš talíř prázdný, máte chuť dát si to samé znovu. Dělají i rozvoz, který by se mně do Prahy asi dost prodražil, takže nezbývá než vyměnit jednou za čas večeři v Praze za Mělník, do Sakury pojedu vždy s radostí. V nadcházejícím letním období doporučuju – můžete si udělat příjemnou večerní procházku po Mělníku a skvěle se najíst v Sakuře. Obsluhovat vás pravděpodobně budou dvě velmi sympatické a milé Slovenky, které se snad s úsměvem na tváři už narodily. Za mě jednička a kompletně skvělý zážitek.

FullSizeRender

Jedno z nejlepších sushi, co jsem kdy jedla – Sakura sushi Mělník.

Máte rádi sushi? A kam chodíte vy, které podniky jsou ty vaše oblíbené? Za vaše tipy pod článek budu ráda.

Inava 😉