Se značkou Playbag jsem se seznámila cca před 3 lety, když si otevírali svůj vlastní showroom v Bořivojce, kde jsem tehdy pracovala pro jinou českou designérku. Značka si mě okamžitě získala svým krásným, jednoduchým a čistým designem.

Nicméně až po delší době jsem začala pátrat po příběhu této značky a začala jsem se o ni více zajímat. Za tímto krásným brandem stojí parta cca 5 lidí, kteří zvládají vše od A do Z. Majitel – mladý designér a bagmaster Aleš Loch svou značku založil v roce 2009 ve Zlíně. Zde také stále probíhá veškerá výroba a všechny činnosti jsou ruční. Aleš stále navrhuje všechny kolekce a má k sobě pouze paní Zdeňku, která mu pomáhá se zhotovením finálním produktů.

Velký důraz Aleš klade na výběr materiálů. Mezi nejčastějšími naleznete např. nové i použité plachtoviny z kamionů, mnohem častěji nyní využívají přírodní usně, které si však pečlivě vybírají, dále se můžete seznámit s materiálem jako je CORDURY – což je tkanina, která je doslovně nezničitelná a odolává všem mechanickým a přírodním vlivů a má vodní sloupec 70 m.

 

Kolekce Boneless pro vegany

                     Kolekce Boneless pro vegany

Playbag však ve svých materiálech myslí i na Vegany a ekologicky smýšlející lidi a připravili si kolekci Boneless, která je vyrobena bez materiálů a součástek živočišného původu.

 

má PLAYBAG láska- batoh VOLTA

                                                   má PLAYBAG láska- batoh VOLTA

Já osobně jsem se dlouho rozhodovala, co se stane mým prvním kouskem od Playbagu. Do popředí se čím dál více dostávaly „hipster“ batůžky a jelikož s sebou věčně tahám počítač, tak jsem si řekla, že spojím hezké s praktickým a pro má záda zdravým a mou první volbou se stal batůžek. Měla jsem jasno, že to bude typ VOLTA a pak k mé radosti udělali jeho limitovanou edici ve světle šedém odstínu z kanavy a doplňky z kůže v jemném tělovém odstínu. Z batohu se stala má láska a každodenní parťák, který odsunul všechny mé kabelky na vedlejší kolej. Jeho krásný jednoduchý design mi umožňuje batoh nosit k elegantním i freestyle věcem. A samozřejmě mě ohromně baví, jak mi neustále známí i neznámí lidé říkají, jaký mám krásný batoh a já vždy hrdě řeknu, to je Playbag, ČESKÁ ZNAČKA!

 

Díky Plabagu jsem měla vyřešené i letošní vánoce s mých drahým. Jelikož dost často musí kvůli své práci chodit v obleku, ale zároveň je to vášnivý sportovec, jeho klasický sportovní batoh nebyl úplně ideálním doplňkem k elegantnímu oblečení. Na vánočním Lemarketu jsem šla na jistotu a rozšířila naší Playbag rodinu o další – tentokrát vyloženě pánský batoh.

 

Playbot -boty, které jen tak nevychodíte!

                                                                                  Playbot -boty, které jen tak nevychodíte!

V dnes již poměrně široké produktové škále naleznete batohy, tašky, aktovky, opasky, peněženky a relativně nově i boty Playbot, které mají opět krásný příběh, a díky své kvalitě a ručnímu šití jsou téměř nezničitelné. Tato „novinka“ se stala mým dalším objektem zájmu, který asi v blízké budoucnosti zakoupím.

Koukám, že bych o této značce mohla psát ještě hodně dlouho, to je prostě tak, když si něco zamilujete, má to krásný příběh, český původ, ohromnou kvalitu a ta třešnička pro mě jsou detaily! Všechny produkty Playbag jsou krásné nejen navenek, ale i uvnitř. Mají spoustu vychytávek a hravých momentů. Můj batůžek má např. vevnitř všitou cedulku, kde je možné vyplnit své jméno a kontakt a pod tím je ve dvou jazycích napsáno: Jsem ztracená, můžeš mne prosím doprovodit domů? Budu Ti moc vděčná! A takových momentů u Playbag naleznete spoustu a nepřestanou Vás tím překvapovat a bavit. Někdo možná řekne, blbosti, ale já detaily a skrytý vtip miluju!

Takže co říct závěrem? Přemýšlejte nad tím, co si pořizujete nejen do svých šatníků, protože když si pořídíte krásnou věc, o které víte, odkud pochází, že využívá kvalitní materiály, někdo do ní vložil svůj nápad, lásku a nadšení, tak nebudete mít problém za ni zaplatit i vyšší částku, protože víte, že taková věc Vám bude dělat radost po mnoho let a mně osobně zahřeje u srdce, že mé peníze podpořily něco, co má smysl.

Tak mrkněte na www.playbag.cz a dejte mi vědět, co si získalo Vaše srdce

Petja