Potom, co jsem za poslední dva roky postupně vytřídila svůj šatník, ve kterém kromě několika výstřelků zbyly jen jednoduché a snadno kombinovatelné basic kousky, začínám pomalu objevovat české módní návrháře. Člověk totiž časem přijde na to, že za kvalitu se vyplatí si připlatit a když je to navíc česká značka, za níž stojí příběh člověka, pocit při jejím nošení je úplně jiný…lepší… silnější…hrdý! Kromě toho vám vydrží v šatníku několik let narozdíl od módy z komerčních fast fashion řetězců.

Jedním z mých oblíbených českých designérů je mladý a talentovaný návrhář Lukáš Macháček. Poprvé jsem jeho jméno zachytila na loňském Mercedes Benz Prague Fashion Weeku. Jeho přehlídku jsem sice nestihla, ale z fotek se mi moc líbila. Jednoduchá, nadčasová kolekce, snadno kombinovatelná, přesně to, co mám ráda. Začala jsem jeho tvorbu víc sledovat a na podzim jsem náhodou narazila na pár jeho kousků v urban fashion storu Jineylevel, kde jsem se na první pohled zamilovala do mikiny, které já říkám “mikinokabát”. Nosím ji totiž jako kabát, a to je další poznávací znamení Lukášovy tvorby – většinu jeho kousků můžete nosit variabilně, jak se vám zlíbí, jak jen vy sami chcete.

lv6

3 barevná provedení mikiny LV6

Čekala jsem pár měsíců, až bude ve slevě, pořád se tak nedělo, tak jsem před několika týdny vyrazila do Signature store & café, kde také můžete Lukášovo kousky zakoupit, a koupila si ji za plnou. Proč ne, na tohle já mám talent celý život – zásadně si věci kupuju, než se zlevní. No co, vždy si to ale odůvodním, že pak už by třeba nebyla, takže osud. Nosím ji na 5 možných způsobů a hodí se skoro ke všemu.

basic lm

Basic Lukáš Macháček

Tato unisex mikina je z kolekce LV6, která vznikla ve spolupráci s fotbalistou Lukášem Váchou a nese typické znaky Macháčkova rukopisu – dlouhé linie, oversize kousky, obrácené švy a …nadčasovost.

FullSizeRender

LM v Jineylevel store (vlevo) a V Signature store&café (vpravo)

Lukáš dle vlastních slov pro svou tvorbu preferuje klíčová slova jako jsou: kvalita, nadčasovost, kombinovatelnost, nositelnost a sofistikovanost. Kromě svých standardních kolekcí pro vás vytvoří i krejčovinu na míru jak v dámských, tak pánských oděvech a kožených doplňcích a také poradí jako stylista.

IMG_8756

Můj aktuálně nejoblíbenější kousek 🙂

Mám radost, že téma udržitelné módy je u nás v poslední době stále oblíbenější, je to důkaz toho, že víc přemýšlíme nad správnou investicí do našich šatníků, zajímáme se o historii značek, ekologii a dalších aspektech majících vliv na jednotlivé kousky a kvalita konečně začíná hrát větší roli než cena.

Inava 😉