DSC_2676_hdr

Kunratická stodola je takové kouzelné místo v srdci Kunratic, které zná většina milovníků kvalitních potravin, především však zeleniny a ovoce. Tento projekt vznikl v roce 1993 a to prodejem jahod a borůvek v Kunraticích. Postupem času byl sortiment rozšířen o kompletní nabídku zeleniny a ovoce. Nicméně majitelé narážely na problematickou kvalitu dováženého zboží a rozhodli se proto vyhledávat kvalitu a začít s vlastním dovozem z Německa a Francie.

Veškeré zboží je osobně vybíráno, protože jen tak je záruka znalosti nabízeného sortimentu. Stejně tak se navazuje spolupráce i s českými dodavateli, kteří umí poskytnout požadovanou kvalitu.

DSC_2692_hdr

Jelikož již sedmým rokem bydlím kousek od Kunratic, propadla jsem zcela tomuto místu. Musím říct, že jakákoliv návštěva je zde velmi náročná, protože když vidím tu nepřebernou škálu ovoce a zeleniny, tak prostě chci VŠECHNO! Nicméně to by mě mohlo zruinovat, jelikož za kvalitu si zde opravdu zaplatíte, tak je třeba se krotit a nakoupit si opravdu jen to, co finálně zužitkujete.

DSC_2670

Protože se již dlouhé roky vyhýbám živočišným produktům, musím říct, že pro mě jako královnu salátů je zde opravdu ráj! Tolik druhů trhaných salátů jsem nikdy neviděla a už vůbec netuším jak se jmenují. Úchvatná rukola, polníček či listový špenát jsou zde neskutečně chutné, čerstvé a nebalené – což vám umožní vzít si jen takové množství, které potřebujete a zároveň se vyhnout zbytečným plastům.

DSC_2658

No a ovoce je kapitola sama pro sebe! Je zde jakékoliv ovoce, na které si vzpomenete, spoustu druhů uvidíte poprvé ve svém životě a bude opravdu těžké tomu všemu odolat. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem zde ochutnala jahodové víno. Vizuálně to bylo klasické hroznové víno, ale když jsem jej ochutnala, tak na jazyku zůstala chuť jahod! A podobných zážitků zde v různých sezónách budete mít spoustu.

Tou finální třešinkou na dortu je pak personál! Všichni jsou zde neskutečně milí, profesionální a opravdu o vás pečují. Velmi často zde také potkáte přímo pana majitele, jen možná vás nenapadne, že je to on, protože je v pracovním a přerovnává zboží jako každý z personálu. To, co potěší každou ženu, je pak fakt, že váš nákup vám některý z přítomných gentlemanů odnese rovnou do auta. Mně s taškami posledně pomáhal přímo pan majitel a to mě prostě baví, když si lidi na nic nehrají a zapojují se do dění a chodu celé firmy.

V Kunratické stodole tak nejen máte pocit, že to tam vykoupíte, ale zboží zde zakoupené opravdu chutná jinak. Je kvalitní, vydrží a navíc se cítíte opečovávaní jako královna či král. No a když tu tak o tom přemýšlím, tak tam brzo budu muset zase zajet, protože prostě až ochutnáte, tak pochopíte, proč sem jezdí takovou dálku lidé z celé Prahy a nejen z Prahy.

Znáte toto místo, co tady nejradši nakupujete vy?
Petja