Jak jste již asi pochopili, tak příběhy jsou naší vášní! Máme rády kvalitní produkty, které mají něco navíc – ať už je to tradice, historie, originalita či lidský rozměr lidí, kteří za značkou stojí. A ideálně vše dohromady.

Ještě více nás baví, když má daná značka český původ. Takovou společností je i KAZETO. Pro mě je to ještě více srdeční záležitost, jelikož pochází z mého rodného města Přerov.

KAZETO je tradiční výrobce produktů z lepenky a jeho historie sahá až do roku 1925. Pokud si říkáte, že jste o této společnosti nikdy neslyšeli či nemáte představu, o jaké produkty se jedná – věřím, že mnozí z vás již jejich výrobky ve své domácnosti máte, aniž byste o tom věděli. Určitě budete znát klasické kufříky, ve kterých jsme si nosili pomůcky do kreslení, či schovávali hračky a jiné poklady. Nebo různé dekorativní úložné krabice, boxy, kloboukové krabice a mnoho dalších.

V minulosti bylo KAZETO zásadním dodavatelem pro Ikeu – takže mnohé úložné boxy, krabice, pořadače či složky, které jste si pořídili v tomto oblíbeném řetězci, jsou vlastně původem z této české společnosti. Mimochodem právě neobnovení zásadního kontraktu s Ikeu, bylo jedním ze zásadních důvodů proč KAZETO prošlo nelehkým obdobím, které pro něj vůbec nevypadalo dobře. Já osobně jsem moc ráda, že se podařilo tuto značku zachránit a nyní mnohem více spoléhá na budování přímo svého brandu jak na českém, tak na zahraničním trhu. Stejně tak jsme rády, že se nám daří české značky propojovat a KAZETO, jako tradiční výrobce kloboukových krabic, dodává tento produkt pro našeho klienta TONAK.

Kazeto za poslední roky ušlo velký kus cesty a jejich výrobky mají nadčasový design, originální tvary a širokou škálu použití. Pokud tedy stejně jako my milujete české designové produkty je KAZETO ideální tip jak pro interiér vaší domácnosti tak i kanceláře. Nádherné kolekce pak mají pro ty nejmenší, takže vám garantujeme, že vaše děti si kufříky a hračky z KAZETA zamilují!

A závěrem pro ty z vás, které zajímá, co jednotlivé názvy značek znamenají, tak KAZETO je zkratkou KArel ZEjda TOvárna, což je jméno majitele a zakladatele společnosti.

Petja