To jsme si tak jednou s mým drahým říkali, kam bychom zase vyrazili na víkend. Nechtěli jsme zbytečně ztrácet čas dlouhým cestováním, tak jsme se poohlíželi po něčem dostupnějším v okolí Prahy. Když jako jedna z možností padl Liberec, řekla jsem si, že to bude ta správná volba, protože jsem tam prožila vysokoškolská léta a moc ráda na toto místo vzpomínám.

Grand Hotel Imperial

Grand Hotel Imperial a designový pokoj 218 Graphic

Ubytovali jsme se v Grand Hotel Imperial, který nás zaujal svými designovými pokoji. Rozhodli jsme se pro čistě bílý design pokoje č. 218 Graphic, které pro hotel navrhl Ateliér Kunc. Z interiéru jsme byli nadšení a stejně tak výborná byla i snídaně v neděli. Hotel byl zároveň kousek od centra, takže jsme na všechna místa mohli pešky, max se pár zastávek posunout tramvají.

 

Při hledání zajímavých gastro míst mimo Prahu jsem se již dříve naučila nahlédnout do Gastromapy Lukáše Hejlíka. Je zde opravdu hodně inspirace a zatím mě to nikdy nezklamalo. Z Lukášovy Gastromapy jsem měla dva tipy – Kafe Mikyna a Kafe Kytka.

Kafe Mikyna

Kafe Mikyna – nejlepší bistro v Liberci

Kafe Mikyna je naprosto dokonalé místo. Krásný interiér ve skandinávském stylu, jednoduché a čisté linie, a hlavně skvělé jídlo a pití. Stejně tak dámy, které se zde o vás starají, jsou báječné. Mikyna nám natolik učarovala, že jsme zde byli jak v sobotu, tak v neděli a pokaždé si báječně pochutnali. Jídla jsou zde ve stylu moderního bistra, skvěle kombinované chutě, kvalitní potraviny, zdravější receptury a dokonalý food styling, takže je to i pastva pro oči.

ZOO Liberec

ZOO Liberec je pro mě jednou z nejkrásnějších

Z Mikyny pak můžete buď pěšky nebo tramvají vyrazit do ZOO. Liberecká ZOO pro mě vždy byla jedna z nejhezčích, stejně jako botanická zahrada, tu jsme ale bohužel nestíhali, a přece jen jsme radši dali přednost zvířecí říši. Liberecká ZOO je, asi jak všichni víte, proslulá svými bílými tygříky, na které jsme se také nejvíce těšili a naštěstí je viděli v plné parádě.

Dřívější budova městských lázní - nyní krásná galerie

Dřívější budova městských lázní – nyní krásná galerie

Po cestě ze ZOO jsme narazili na krásnou stavbu, o které jsem již nevěděla, co je zač. Naštěstí naše moudré telefony vždy pomohou. Tato budova byla původně městské lázně a nyní galerie. Jelikož už jsme prošvihli otvíračku, naplánovali jsme si prohlídku na druhý den. A rozhodně jsme nelitovali. Zajímala nás hlavně ona stavba jako taková – její architektura, interiér a atmosféra. A samozřejmě, že i pár zajímavých uměleckých děl se zde našlo a krásná byla i místní kavárna – velmi inspirativní prostor.

Kafe a kytka je krásné spojení kavárny a květinářství

Kafe a kytka je krásné spojení kavárny a květinářství

Naší další gastro zastávkou se stala kavárna Kafe Kytka. Krásný interiér a i celý koncept propojení kavárny a stylového květinářství. Jelikož kytky jsou má vášeň a jsem na ně dost náročná, byla jsem velmi příjemně překvapená, na jak vysoké úrovni zde jsou. Pokud zvažujete, kde se najíst, určitě bych volila spíše Mikynu, ale zde si pak zajít na příjemné posezení u kávičky a nějakou tu sladkost!

 

Další cíl byl jasný – všemi známý Ještěd – symbol města Liberec. Krátkou procházkou jsme dorazili až k věži, užili si dokonalého výhledu na celý Liberec a pro změnu si dali něco dobrého na zub přímo v restauraci Ještěd. Minimalismus a atmosféra samotné stavby rozhodně stojí za návštěvu. A jelikož nám vyšlo krásné počasí, tak nezbytné focení na vyhlídkách v okolí také proběhlo.

 

Takže suma sumárum, výlet do Liberce a jeho okolí rozhodně doporučuju, užijte si jedinečnou atmosféru tohoto města. Pokud máte další tipy, kam v Liberci zajít, sem s nimi.

Petja