Každý z nás po něčem touží. Hmotné, nehmotné věci, od všeho trochu a každý to má jinak. Mou hlavní vášní je cestování. Dává mi svobodu, pocit, že dokážu vše, co chci a nic není nemožné. Propadla jsem tomu přesně před 4 lety, kdy jsem odletěla sama do New Yorku. O tom ale dnešní článek nebude. Bude o mém soukromém hmotném wishlistu. 😉

Asi jako většina holek, mám na něm kabelčičku, botičky apod. Postupem let jsem zjistila, že spousta věcí není vůbec důležitá, po spoustě věcí jsem přestala toužit a našla si své favority, do kterých se vyplatí investovat. Všechny dražší věci, které vlastním, beru jako investici a tak k nim i přistupuju. Teď k věcem, které zatím nevlastním, ale brzy se to, věřím, změní! V pořadí sestupném – od věcí nejvíce chtěných po ty méně.

Chanelka – ani malá, ani velká, prostě tak akorát – klasická černá kabelka s řetízkem. To dokonalé propracování kůže, ideální velikost do práce, na procházku i na party…univerzální kabelka, která se hodí ke všemu, vždy a všude, no uznejte sami, že je dokonalá!

Burberry trenčkot – další z klasik a jeden z mých fashion objection, po kterém toužím už od vysoké školy. Tak moc jsem ho chtěla, že jsem si před lety objednala z britského Burberry outletu podobný jarní kabátek klasickému trenčkotu, který díky své druhé jakosti stál o 2/3 méně. Samozřejmě ale kvalitou ani vzhledem se mému srdcovému kabátu nevyrovnal. Poučení? Buď kupovat přesně to, co chcete a patřičně za to zaplatit, nebo nekupovat vůbec nic.

bbchanel

Náramek od Tiffanyho – tak v tomto případě mě asi pochopí většina žen, pokud ne všechny! Tiffany je závislost, dokonalost, dívčí sen, romantické představy o princi na bílém koni a podobné úlety. Kromě ikonického diamantového zásnubního prstenu v hodnotě srovnatelné s luxusní rodinnou vilou, Tiffany rád potěší i ty běžné z nás. Mají totiž i řadu stříbrných šperků, kde si za rozumnou cenu můžete vybrat prstýnky, řetízky, příp. další drobnosti. Jeden řetízek v mé šperkovnici najdete, nicméně mé srdce by zaplesalo po tomto náramku z bílého zlata.

tiffanyFullSizeRender-4

Kožená bunda od Ivany Mentlové. Jsem maniak na kožené bundy. Ale doslova! Byly časy, kdy jsem jich vlastnila i 7, pak jsem se zklidnila a jak časem vytřídila postupně šatník jen na pár stěžejních kusů, stejně dopadly i mé kožené bundy. Aktuálně vlastním 3 kousky, které by mi bohatě stačily (samozřejmě klidně i jedna, že), ale prostě Ivana Mentlová a její kožená motorkářská bunda – to byla láska na první pohled už před 4 lety, kdy jsem ji viděla poprvé! Zatím jsem se k ní nedopracovala, ale částečně mou závislost vyřešila “náhrada” – motorkářská kožená bunda od Gasu, která taky stála ranec, na Ivanu ale nemá. Na loňském Pitti Uomo ve Florencii mě pak zaujala kožená bunda od kanadské značky Domrebel, a to svým skrytým textem uvnitř. Skvělý nápad. Mám ráda klasické věci, které jsou něčím ozvláštněné, a to je přesně ten případ.

mentlovaIMG_3286

Klasické černé lodičky Christian Louboutin s rudou podrážkou. Je třeba k tomuto vůbec něco psát?

Obsese mnoha žen. Mně nahradila původní lodičky od Manola Blahnika, které jsem virtuálně milovala v období těsně po dvacítce, nicméně pak mě ty jeho “cetky” na botách přestaly bavit a místo přeplácanosti mám raději jednoduchost. Vždy jsem vlastnila jedny klasické černé lodičky s vysokým úzkým podpatkem a právě ty od Christiana jsou tímto pro mě dokonalé. Nemusím mít různé barvy, nemusím mít dvoje, stačí mi tyto jedny klasické černé. Děkuji ti, můj budoucí muži! 🙂

CHL

Toť můj wish list, který by bylo ideální pořídit při návštěvě New Yorku – ať je to přece stylové, ne? Uvidíme, zda to vyjde ještě letos. Pokud ne, tak příští rok určitě!!!

Samozřejmě vím, že tyto věci nejsou pro život vůbec důležité a pokud je vlastnit nebudu, svět se nezboří a já přežiju, na druhou stranu je hezké po něčem toužit, co myslíte? Ať už je to pro někoho nový dům, auto, vysokoškolský titul, zážitky, cestování, láska, dítě, mohla bych vypisovat do nekonečna, protože každý má své vlastní osobní touhy a každého subjektivní názor. Navíc se takto cvičíte v motivaci, v dosažení svých snů a cílů a ať už toužíte po výhře ve sportce, či dlouholetém spokojeném vztahu, důležité je, že po něčem toužíte a máte své sny. Ať už je ten váš jakýkoliv.

A jaký je váš wish list?

Inava 😉