Protože milujeme cestování, dobré jídlo a módu, jeden z našich cestovatelských tripů s Petrou loni proběhl v Itálli. Kombinace Milána – mekky módy, romantické Florencie, ve které se právě odehrával fashion week Pitti Uomo a fantastické italské gastronomie byla jasnou volbou.

V Miláně rozhodně stojí za to vystoupat schody (a když si přivstanete, nebudete ani čekat ve frontě) na katedrálu Duomo, kromě nádherného výhledu vás totiž dostane architektura pilířů na střeše katedrály. Za milánskou katedrálou je pak jedna z nejlepších zmrzlin v Miláně vůbec a dokonce mají výběr i pro vegany.

IMG_0860

Gotická katedrála Duomo di Milano

Na nákupy nebo jen tak se pokochat zajděte do Galerie Victora Emanuela II. Nádherný umělecký prostor celé galerie, vysoké stropy a podlaha s krásnými barevnými motivy, která si říká o foto, vás nadchne.

V centrálním parku se můžete po procházce natáhnout na trávu, u toho pozorovat místní, jak se baví, hrajou různé hry, nebo ti aktivnější obíhají svou běžeckou trasu. Za mě jasné doporučení – nakoupit si italské chuťovky v místní pekárně nebo bistru – například olivové twisty, kde olivy jsou opravdu olivami, tzn. pořádné a čerstvé – a s tím si pak v parku lehnout a vychutnávat chvilky relaxu a nicnedělání.

Když čirou náhodou zapomenete na čas a najednou se setmí, můžete stejně jako my objevit stylový lounge bar přímo uprostřed parku, kde můžete popíjet a tančit na příjemnou muziku do 2 v noci. Noční procházka městem zpátky na hotel pak pro vás bude dalším zážitkem. Díky, google, za navigaci v telefonu! 😉

Po dvou dnech jsme se vlakem přemístily do Florencie, kde důvodem pro návštěvu byl právě probíhající nejvýznamnější pánský fashion week Pitti Uomo. První místo na světě, kde nečekáte frontu na dámský záchod, panebože, díky!!! Tolik stylově oblečených mužů na jednom místě se nevidí jen tak, možná v takové míře nikde na světě. K tomu vystavovatelé s vytříbenou módou, doplňky od hlavy po paty a samozřejmě výtečnou italskou gastronomií s proseccem v čele…ani to horko nám nakonec tolik nevadilo. 🙂 Kdo máte rádi módu, a konkrétně pánové chcete se inspirovat, nenechte si tento fashion week ujít.

IMG_0861

Pitti Uomo a styloví lidé na každém rohu.

Florencie sama o sobě je krásná, alespoň moje srdcovka to rozhodně je. Byla jsem tam už podruhé a klidně se tam vrátím i potřetí. Vzhledem k mé slabosti pro dlouhé procházky a courání se městem se zastávkami na dobrou kávu, prosecco či dobré jídlo, je pro mě toto město ideální. Není velká ani malá, všude se hravě dostanete pěšky, vše je v dostupné pěší vzdálenosti, zároveň však při prozkoumávání uliček se vám cesta, kterou už jste jednou šli, zdá jako nová a neznámá. Florencie má krásná zákoutí a romantická místa, kde si připadáte jako v pohádce nebo totálně sladkém americkém filmu.

Nás s Petrou zaujala asi nejvíc socha Davida, a to proto, že jeho vyhlášená “chlouba” na nás neudělala skoro žádný, natož minimální dojem. 🙂

IMG_0858

Romantický Ponte Vecchio

Proslavený most romantiků Ponte Vecchio aneb Most zlatníků plný kovových zámků milenců si projděte na druhou stranu. Dostanete se tak ke královskému paláci, kde si můžete dát relax v zámecké zahradě anebo pokračovat nahoru k historickým hradbám, odkud je nejkrásnější pohled na celou Florencii. Zamilované páry tam dokonce každý večer čekají na západ slunce, který je prý nezapomenutelný. No…to možná je, ale nám vyhládlo, takže jsme upřednostnily dobrou večeři zpátky v centru města.

IMG_3278

Záběr z vyhlídky na celou Florencii

Co ve mně zanechalo hodně silný dojem, jsou těstoviny s lanýžem na různé způsoby. Pokud mám něco nazvat gastropornem, tak právě toto! Ano, zase gastro téma, ale holt to už tak my labužníci máme. Itálie je prostě vždy ta správná volba! 😉

Inava 😉