Tentokrát na trochu jiné – obecnější – téma, které vás, věřím, potěší a možná i inspiruje k prozkoumání pražských Holešovic, kde já tak moc ráda bydlím.

Tento měsíc uběhl přesně rok, kdy jsem Smíchov vyměnila za Holešovice, resp. dle mého osobního názoru tu hezčí holešovickou část, a tou nemám na mysli okolí Strossmayeráku, ale opačnou stranu mezi Libeňským mostem a Showparkem (ten snad znají všichni 🙂 ). A udělala jsem moc dobře vzhledem k tomu, co mi tady rozkvétá pod očima.

Proč to tady miluju? Kromě toho, že ráda běhám a tady je to okolo Vltavy obzvlášť dokonalé, jsou to gastronomická kouzla, jaká tady místní podniky předvádějí. Navíc se Holešovice nachází v širším centru Prahy, takže jste v centru za 5 minut tramvají, pěšky kolem vody za 20, autem za 3 minuty. A atmosféra Vltavy a zdejšího klidu mě nabíjí každý den.

Ale teď už k tomu nejchutnějšímu – gastro tipy, mňam mňam.

Snídaně – nejlepší za mě zcela jistě Home Kitchen – zdatně jim konkurují Twenty7, Phil’s Corner, Barry Higgel’s Prague a La Bottega a taky chodím i tam kvůli změně, nicméně pokud mám vybrat na snídaně number one, pak je to Home Kitchen, a to především kvůli největšímu výběru a nejpříjemnější obsluze. Můj favorit tady jsou vajíčka s avokádem s domácím lahodným chlebem anebo sladká varianta – domácí lívance. V Home Kitchen vaří celý den, takže si dáte oběd i večeři, o tom už jsem ale psala v jiném článku zde.

home kitchen

Snídaně v Home Kitchen

Číslo 2, co se snídaní týče, má pak u mě aktuálně Barry Higgel’s Prague, jejichž chleba s avokádem jsem si poslední týdny moc oblíbila a odsunuli tak Twenty7 a Phil’s Corner na třetí místo. Barry higels je sice menší prostor a dost tichý, takže pokud chcete být diskrétní, tady to moc nepůjde, nicméně na snídani s kamarádkou či partnerem sem rozhodně běžte. Už ale ne oběd či večeře, leda že vám bude stačit toast. Je to malá kavárnička, na obědové tipy pokračuju dál.

barryhigels

Barry Higgel’s coffeeshop

Twenty7 a Phil’s Corner – a tady už jsem u podniků, kde se skvěle najíte po celý den –  mají stejného majitele, Filipa, jehož je Phil’s Corner druhý podnik. Před pár lety otevřel Twenty7 a zaslouženě sklidil úspěch, proto druhé bistro na sebe nenechalo dlouho čekat a udělal velmi dobře! Navíc oba podniky jsou interiérově jiné a také v každém z nich vaří jinak, což je jedině dobře – vyhoví tak více lidem. A že v obou vaří výtečně, asi zmiňovat nemusím. Corner navíc funguje i jako pekárna a malá prodejna zdravých pochutin, takže si koupíte kromě soboty, kdy je zavřeno, denně čerstvé pečivo a také spoustu ingrediencí na vaření či na chuť – mléko všech druhů, vločky, jáhly, rýži, tyčinky a tak dále a tak dále, běžte se sami přesvědčit.

13055325_1717040278520680_645413348386319054_n

Phil’s Corner

V Twenty jednou za čas mění menu, takže pokud jste tam stálým hostem a tzv. se vám to “přejí”, brzy se díky novému menu stanete závislákem znovu. Moje “bestofka” ve Phil’s Corner je rozhodně sendvič s avokádem, ke kterému navíc dostanete nachos a salát. Jasně, to se spíš hodí na odpoledne než k snídani, chápu. K snídani za mě chléb s vejcem a pažitkou. A v Twenty7 banánové lívance k snídani a obědu či večeři dýňové linguine s lanýžovým olejem.

twenty71

Bistro Twenty 7

Pokud vybíráte mezi obědem a večeří, pak do Corneru běžte na oběd a do Twenty na večeři. Tímto doporučením jsem plynule přešla k obědům a večeřím a tady zmíním ještě pár podniků.

La Bottega – ze všech mých tipů asi nejhezčí prostor, co se týče soukromí, zázemí a hudby. Jídlo výtečné také, jediné, co tady občas pokulhává, je obsluha. Občas jsou pomalí a nezorganizovaní, obzvlášť, když narazím na druhou směnu než standardně, na druhou stranu jsou moc milí a ochotní, tak jim to odpouštím. 🙂 Jednu nevýhodu to má oproti ostatním – jsou v průměru o polovinu dražší. Tady holt platíte právě i za ten větší a hezčí prostor a víc personálu.

bottega

La Bottega Tusarova

Máte chuť na vynikající sendvič, toast či něco domácího sladkého? Pak zkuste Naši toustárnu – pekárnu, bistro a kavárnu v jednom – výborné čerstvé pečivo, sendviče, muffiny, koláče, chleba, vše si samozřejmě můžete koupit i domů a mívají dokonce i mandlové mléko!

toastarna

Nabídka Naší Toustárny

Na závěr nechávám svoji srdcovou záležitost, a to Vnitroblock a SIGNATURE store & café. Ale ne proto, že by na závěr patřili, NAOPAK – trávím tam nejvíce času, ale proto, že o nich už jsem psala v jiném článku zde a snad už každý v mém okolí ví, jak moc to tam zbožňuju. Zatím se tam nenasnídáte, zato k obědům už se to začíná lehce blížit – každý den jiná polévka s domácím pečivem, různé chlebíčky a domácí koláče, které můžete i snídat, takže se tady vlastně už i nasnídáte. 🙂 jen zatím nečekejte míchaná vajíčka apod. a pozor – otvírají v 11. Co si tady ale dáte, je vynikající káva a právě ty koláče a v posledních týdnech mají novinku – mandlové nemléko. Takže kromě bezlaktózového a sójového mléka, mají už i aktuální hit – nemléko. Dávám klukům pár týdnů, maximálně měsíců a myslím, že brzy můžeme očekávat i nové bistro, kam už na snídani i na obědy zajdeme.

vnitroblock

VNITROBLOCK

Letos by měla do party přibýt Továrna, což bude multikulturní prostor hlavně pro různé akce, design markety apod., nakolik bude o gastru zatím není známo.

Kdo má rád klasiku, může zajít do Kolkovny či Kozlovny a dobrou thajskou kuchyni (kromě jiného) umí v Avionu. To už ale nejsou úplně moje srdcovky, tak se tolik rozplývat nebudu.

Věřte mi, vím o čem mluvím – dobré jídlo miluju a tím závislákem na daných podnicích jsem. Znáte některé z nich? Napište pod článek své názory, jak se vám kde líbí. A kdo nezná, ať tam běží a pak mi sem napište. 😉

Inava 😉