V přechozích článcích jsem se již lehce zmínila o svém přístupu k přírodním věcem a ekologii. Čím jsem starší, tím více mě tato problematika zajímá. Ale o tom se možná rozepíšu někdy později.

V dnešním článku bych se ráda věnovala mé další srdeční záležitosti, kterou jsem úspěšně infikovala mé široké okolí – jak již je mým dobrým zvykem. 🙂 Jedná se o Havlíkovu přírodní apotéku. Tato, opět k mé radosti, česká značka vylétla jako kometa na českém trhu a v současné době se těší ohromné oblibě.

Je to čistě přírodní kosmetika založená na tradičních recepturách věhlasného a vášnivého českého lékárníka PhMr. Karla Havlíka. S jeho názorem, že nejlépe pomáhá příroda sama, se zcela ztotožňuji. V Havlíkově přírodní apotéce kladou při výrobě velký důraz na používání bio surovin a bylinky si převážně pěstují ve vlastních ekozahradách v oblasti Podblanicka.

Pěstování bylin ve vlastní ekozahradě

Pěstování bylin ve vlastní ekozahradě

Nyní už ale ke konkrétním produktům, které si mě získaly, a které jsem zařadila do každodenního rituálu. Musím se přiznat, že jsem tak trochu líný tvor, takže představa, že bych měla používat x kroků při čistění pleti a kdoví co ještě, mě děsí. Proto vynález 3 minutové čistící raní masky byl pro mě výhrou v loterii. Je ohromně příjemná a navíc ještě krásně voní. A tento krok pro vyčistění pleti zvládne opravdu každý. Rozhodně je to pro mě jednička z nabídky HPA.

Můj TOP výběr od HPA

Můj TOP výběr od HPA

Další každodenní pomocníci jsou krém na ruce s citronovou trávou, který obzvlášť nyní v zimě oceňuji a ruce jsou po něm voňavé a hebké a poté balzám na rty. Balzámy řeším celý život. Rty mi vše vysušuje a mám je věčně šupinaté a suché. Tento balzám je opravdu spásou. V mém koupelnovém rituálu má pak své místo ještě mycí elixír na intimní partie a BIO makadamiový olej na tělo.

Havlíkovku jsem se rozhodla vyzkoušet i na vlasy, ale zde to již nebylo tak jednoznačné. Šampon mi úplně nesedl, měla jsem pocit, že vlasy po něm nejsou dostatečně umyté. Ale z vlasové řady mě nadchnul bylinný ocet. Dávám si jej jako poslední krok a vlasy jsou po něm krásně hebké, lesklé a dobře se rozčesávají.

Stylové prodejny HPA

Stylové prodejny HPA

Havlíkovka má v současné době neskutečně širokou produktovou škálu a já ani zdaleka nevyzkoušela většinu. Takže ještě budu určitě testovat její další možnosti. To, co dělá z této kosmetiky Love brand, je kromě její kvality a funkčnosti ještě taková ta krásná aura kolem. Jednoduchý a čistý design balení, které koresponduje s filozofií značky, stylové prodejny a neskutečně milý a ochotný personál. A pak jsou tu ještě ty mé oblíbené detaily. Jako když rozbalíte krém a v něm najdete lísteček s nápisem „Jsi nádherná“ či „Jsi milovaná“. Vždy se těším, jaký papírek si z krému vytáhnu. Samozřejmě, že si je pak dám na ledničku, abych náhodou nezapomněla na to, jak krásná jsem. 🙂 A abych zde zmínila i praktický aspekt, tak na to, že je HPA vysoce kvalitní a používá jen ty nejlepší suroviny, je z mého pohledu i cenově dostupná.

A co vy? Znáte Havlíkovu přírodní apotéku? A jaké produkty patří mezi ty vaše oblíbené?

Petja