Vlastně už ani pořádně nevím, kde jsem na tuto krásnou značku narazila, ale faktem je, že to byla láska na první pohled. Tak, jak jsem se postupně více začala zajímat o české značky, více orientovat na poli designu a můj zájem od fashion přešel i do jiných oblastí, začalo mě zajímat i to, co si pořizuju do domácnosti.

Samozřejmě jako vše, to byl přerod postupný. Takže to rozhodně neznamenalo, že bych vyházela všechno nádobí, co mám v kuchyni a vyměnila jsem za nové kvalitnější značky, co mě oslovily. Postupně se však již snažím nové věci pořizovat z lepších zdrojů. Neznamená to, že už navždy zanevřu na Ikeu, ale prostě už mě baví dělat věci jinak.

 lzice

Značka ema mamisu mě baví nejen svým názvem a celkovým originálním pojetím, ale také krásou a rozkošností svého designu a samozřejmě kvalitou a ručním zpracováním.  Jsou chvíle, kdy mám tendence vyrazit do ateliéru (prodejny), kterou již nyní mají a vykoupit to tam, naštěstí ji nemám úplně po ruce, takže zatím nebyl úplně čas tuto aktivitu spáchat. Peněženka mi za to jistě poděkuje! 🙂 Nicméně konečně jsem vychytala termín, kdy jsem o víkendu byla v Praze a mohla zajít na Náplavku a na farmářských trzích, kde tato značka pravidelně je, si pořídit své první úlovky.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zamilovala jsem se do rozkošných šperkovnic v pastelových barvách, které mám v interiéru mooc ráda. Pak jsem se zakoukala do klasického modrobílého designu emy, který rozbíjí červené srdíčko. A jelikož tématika srdíček a těch láskových věcí spolu s jednorožci je mou nejoblíbenější, zakoupila jsem ještě misku v tomto designu.

srdicka

Každé ráno z ní snídám a hned mi zase o něco více chutná. 🙂 Svou keramickou rodinku bych ráda doplnila ještě o hrníčky, menší a větší talíře, a ještě nějaké misky a utěrky. Takže až zase bude chvíle, vrhnu se na další nákupy a snad již konečně vyrazím přímo do prodejny, kde bude, doufám, největší výběr.

 atelier

A pokud vás zajímá mé klasické okénko – něco málo o značce, tak si k tomu pojďme něco říci. Za značkou stojí Bára Diduchová, která emu v roce 2013 založila a v roce 2017 se k ní přidal Martin Minks. Ten má na starosti hlavně technologickou část a točení na kruhu – převážně náročnějších kousků. Bára již od gymplu měla velký sen mít vlastní keramickou dílnu, a tak se rozhodla pro studium na keramické škole v Bechyni a postupně přes všechny peripetie si svůj sen splnila! Tyto příběhy já prostě ráda. 🙂 A tak nyní můžete nakupovat na jejich vlastním a samozřejmě krásném eshopu, dále v ateliéru, který je v ulici  Jana Zajíce 24, Praha 7 a otevřeno mají pondělí – pátek: 11-18. Nebo právě na zmíněných akcích jako jsou farmářské trhy a mnoho dalších. Sledujte jejich FB a o všem budete vědět.

 DSC_6692

No a pak mám ve výhledu ještě takový svůj malý plán, a to že s nimi vyzkouším kurzy keramiky, které relativně nově otevřeli. Vede je právě Martin a vy si můžete vytočit své vlastní hrníčky a misky a třeba i něco více, když budete šikovní. Tak snad se mi k tomu podaří dokopat a tento malej sen si splním!

A co vy, z čeho doma snídáte, obědváte a večeříte? A záleží vám na tom vůbec? Pokud ano, tak tuto krásnou českou značku mohu jen doporučit! Tak věřím, že mísu už nebude mít jen Ema, ale i mnoho z vás.