Další článek na mé oblíbené téma – jídlo – tentokrát o sladkém guilty pleasure, croissantech. Máte je rádi? Kam na ně chodíte? Kde je mají nejlepší? Já jsem na ně celkem odbornice, řekla bych…minimálně v Praze mám otestováno hodně míst a pokud si je také rádi dopřejete, potěší vás mé tipy.

Nejlepší, nejměkčí, nejchutnější, nejčerstvější, zkrátka nejvíc mňam mňam a prostě mňaaaaam, bože, úplně se mi sbíhají sliny, tak ten je v Marks&Spencer. Petruško, děkuji ti mockrát, že jsi mi před x lety poodhalila tuto roušku tajemství a způsobila závislost na této dobrotě. Protože nebýt croissantu z MS, možná bych dnes měla o pár kilo méně…no to je na jinou debatu, každopádně jsem této sladkosti propadla právě díky croissantu z MS – naprosto dokonalý, za mě nemá jedinou chybu. Navíc je i 2x větší, než jste zvyklí.

croissant3

Bakeshop – druhé místo v mé croissantové tabulce. A objevila jsem ho náhodou. Ne Bakeshop, tam chodím na kávu či snídani léta, ale croissant. Nevím, proč mě nenapadlo dát si ho dřív…ale prostě nenapadlo. Až loni v létě při schůzce jsem si ho objednala a…zůstala v šoku. Mám ráda, když je trošku vlhčí a tento byl a jak! Navíc mají i jiné “příchutě”, jako např. mandlový. Také není špatný, sice na mě už možná dost sladký, když si jej ale s někým rozdělíte na půl, bude vám moc chutnat. Doporučuju rozhodně, nejprve ale klasický máslový. A dejte mi vědět, zda jste to vydrželi a nevrátili se hned pro další.

Home Kitchen a La Botega – HK i Botegu v Tusarově ulici mám za rohem, tudíž logicky bylo už několik možností zkusit croissant právě tady. Mají vlastní pekárnu, a to je vždy dobré znamení – croissant je dobrý čerstvý a ne rozmražený. Proto vám možná nechutná ten ve Starbucks (mně teda ani trochu, přestože co se kávy týče, jsem častým sponzorem), je totiž rozmražený, a proto suchý, bez chuti, kolikrát i tvrdý. A ten v HK a Boteze? V obou srovnatelný, možná o něco víc mi chutná v Home Kitchen. Chuťově dobrý, rozhodně lepší než na spoustě jiných míst, ale v porovnání s Bakeshopem a především M&S na mě suchý. Komu vyhovuje spíš suchý než “mokrý”, bude mu chutnat.

croissant2

Další klasiky, které nezklamou, jsou pak Bageterie Boulevard, Billa – dobrý croissant za rozumnou cenu. Ale na ten v M&S zatím žádný jiný nemá…to je prostě on, mého srdce šampion! 😉

Inava 😉