Asi každá žena má tak trochu slabost pro šperky. Nevím, jestli někdy vědci pátrali po původu této vášně, ale já mám pocit, že se s tím už rodíme. Během života si každá z nás postupně buduje svůj vkus a v této oblasti tomu není jinak. Je spousta nádherných šperků a je spousta kýčů a občas mám pocit, že těch je více.

Stejně tak ne každá žena se za svůj život naučí, že méně je někdy více. Aneb můj oblíbený minimalismus. A nejde zde vůbec o to, že nemůžete mít krásný výrazný či extravagantní šperk, ale už byste jich na sobě neměli mít třebas 5.

Já si prošla také delší cestou skrz jednoduché stříbrné šperky, nesnášenlivost zlata, přes výraznou bižuterii až po současný minimalistický styl. Můj TOP brand byl a je jak jinak než Tiffany. Touto nemocí v tyrkysové krabičce trpí hodně dívek a žen, ale mně se na ni částečně podařilo najít lék. Ten lék se jmenuje 27jewelry.

Marně přemýšlím, kdy jsem na tuto značku narazila poprvé, ale myslím, že jsem ji viděla u někoho v mém virtuálním světe. Poté jsem ji začala vídat čím dál častěji, na všech významnějších designových akcích, u lidí, které sleduji na instagramu a hlavně já sama jsem se o ni začala aktivně zajímat.

Majitelka, zlatnice a designérka Lenka Šváchová

Majitelka, zlatnice a designérka Lenka Šváchová

Asi vás nepřekvapí, že se jedná o českou značku a o poctivé řemeslo, originalitu a šperky s duší. I samotný příběh majitelky, zlatnice a designérky Lenky Šváchové je krásný. Občas totiž, i když k tomu nemáte žádný reálný podklad, cítíte, že něco prostě musíte dělat. Stejně jako Lenka, která původně vystudovala polygrafii a vysokou školu pedagogickou, se nakonec rozhodla vystudovat zlatnictví/ klenotnictví a začít se věnovat své vášni naplno. A až později zjistila, že tradici zlatnictví vlastně mají v rodině, kdy našla evidenci osmi generací zlatníků sahající až do doby 1650. Což už jen utvrdilo zlatnickou cestu, na kterou se vydala.

Ruční výroba každého šperku je poctivé řemeslo

Ruční výroba každého šperku je poctivé řemeslo

Šperky Lenky mě nejprve zaujaly originalitou a příběhem její svatební kolekce. Odjakživa jsem tvrdila, že zásnubní prsten musí být od Tiffyho, ale myslím, že i partner po mém boku ocení, že tento názor jsem díky Lence změnila:-) Její zásnubní prstýnky jsou kouzelné, něžné a prostě jiné. Nicméně to pravé ořechové pak k tomu dotváří snubní prsteny. Prsten vzniká jako jeden kus – který má po obou stranách nepravidelné tvary a Lenka jej pak uprostřed rozřízne a z jednoho kusu vzniknou dva. Navíc je možné do prstenů vložit vzájemný otisk prstů. Pro mě mírného esoterika a milovníka symboliky je to dokonalé – dva prsteny, co dohromady tvoří jeden – dvě spřízněné duše, které se spojí v jednu.

Snubní prsten My Other Half Him a prstýnek.

Snubní prsten My Other Half Him a zásnubní prstýnek.

Nicméně, svatební šperky nejsou to jediné. Lenka dělá šperky na míru a do všeho se snaží otisknout osobnost klienta. Její standardní kolekce šperků se skleněnými prvky jsou také nádherné. Já sama stále přemýšlím nad tím, jaký šperk si pořídím. Zatím mám se mi líbí tento výběr. Ale zároveň řeším, co bych si mohla nechat vyrobit na míru, co by mě bavilo po celý život a případně by se stalo takovým rodinným podkladem.

Můj TOP výběr šperků od 27jewelery

Můj TOP výběr šperků od 27jewelery

Tak mrkněte na krásná umělecká díla této talentované dámy a věřím, že vaše srdce zaplesá a opět podpoříme kvalitní řemeslo, české značky a lidi, pro které je jejich práce radost a vášeň!

Petja